Głównym celem naszej fundacji „Żyj zdrowo” jest propagowanie postaw prozdrowotnych. Poprzez koncentrację na potrzebach odbiorców naszych działań jesteśmy w stanie oferować im wsparcie na najwyższym poziomie, czego świadectwem jest wiele zrealizowanych przez nas działań zarówno w Krakowie, jak i w innych miastach.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie życie w zdrowiu jest coraz trudniejsze. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu, zanieczyszczenie powietrza, używki to tylko niektóre z czynników, które podwyższają ryzyko powstawania chorób cywilizacyjnych, do których zalicza się między innymi nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, miażdżycę, otyłość, udary, zawały serca, cukrzycę, nowotwory.

Postępując codziennie zgodnie z zasadami zdrowego trybu życia, możemy jednak zminimalizować ryzyko pojawienia się tych schorzeń – właśnie na tym koncentruje się nasza fundacja.

Nasza fundacja „Żyj zdrowo” prowadzi działalność w następującym zakresie:

1. Inicjowanie i wspieranie innowacyjnych działań i rozwiązań w wielu dziedzinach życia zdrowotnego człowieka.
2. Propagowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzież oraz osób dorosłych.
3. Rozpowszechnianie idei aktywnego i zdrowego trybu życia.
4. Rozwijanie i umacnianie postaw skoncentrowanych na propagowaniu aktywnego i zdrowego trybu życia u osób, u których zdiagnozowano choroby cywilizacyjne.
5. Działalność w ramach kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia i pomocy chorym.

Swoje cele statutowe realizujemy poprzez prowadzenie kompleksowego i profesjonalnego poradnictwa zdrowotnego ze współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami, zajmujemy się działalnością edukacyjną, która jest skupiona na promowaniu aktywnego i zdrowego trybu życia u osób w każdym wieku, zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u dorosłych, w tym seniorów.

Prowadzimy współpracę z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie dietetyki, fizjoterapii, z trenerami personalnymi, a także innymi osobami i instytucjami, co powoduje, że nasze wsparcie dla odbiorców jest pełne i fachowe.